Letnia Liga Singlowa 2016 wystartowała!

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się pierwsza runda rozgrywek Letniej Ligi Singlowej 2016 więc jest to czas na krótkie podsumowanie.

UWAGA! Na chwilę obecną wszystkie kolejne zgłoszenia uczestnictwa w Lidze przyjmowane będą jedynie na listę rezerwową. Osoby, które z różnych powodów nie zdążyły wpisać się na listę uczestników ale są w dalszym ciągu zainteresowane udziałem w rozgrywkach, będą miały możliwość startu rozpoczynając swój udział od II. Rundy czyli od dnia 21 czerwca 2016. Prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie.

Aż 53 zawodników z Jeleniej Góry i bliższych lub dalszych okolic (m.in. Karpacz, Szklarska Poręba, Wojcieszów, Kamienna Góra, Lwówek Śląski, Leśna, a nawet Zgorzelec) potwierdziło swój udział w II edycji Letniej Ligi Singlowej organizowanej w ramach Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego w Jeleniej Górze. Spore zainteresowanie rozgrywkami ALTZ oraz bardzo miłe komentarze otrzymane od większości uczestników ogromnie nas cieszą i dają nam jeszcze większą motywację do podjęcia dalszych działań w celu udoskonalenia systemu rozgrywek. Właśnie z tego powodu chcemy dzisiaj Wam wszystkim serdecznie podziękować!

Przypominamy, że rozgrywki odbywają się w formule ligowej podzielonej na trzy rundy trwające po 50 dni. W pierwszej rundzie w drodze rozstawienia zawodników na bazie zeszłorocznego rankingu utworzonych zostało siedem lig, a mecze będą rozgrywane systemem „każdy z każdym” w danej lidze. Po zakończeniu każdej z rund dwóch najlepszych zawodników z danej ligi zostanie promowanych awansem do ligi wyżej, natomiast dwóch najsłabszych zawodników z danej ligi zaliczy spadek do niższej ligi.

Zwycięzcą Letniej Ligi Singlowej w sezonie 2016 zostanie zawodnik, który zgromadzi najwięcej punktów w rozgrywkach I Ligi na zakończenie trzeciej (finałowej) rundy. Zwycięzcy Lig II-VII również zostaną nagrodzeni pucharami za zwycięstwa w rozgrywkach poszczególnych lig. Klasyfikacja końcowa uczestników rozgrywek ligowych w sezonie 2016 będzie miała decydujący wpływ na rozstawienie zawodników w sezonie 2017.

Przy okazji jeszcze raz prosimy aby każdy zapoznał się z nową ulepszoną wersją regulaminu rozgrywek, a w razie jakichkolwiek pytań skontaktował się z nami aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Przypominamy wszystkim o obowiązku terminowego rozgrywania kolejnych rund (!) oraz prosimy nie zapominać o niezwłocznym przesyłaniu wyników zakończonych spotkań. Życzymy wszystkim powodzenia, zaciętej walki z rywalami oraz z samym sobą, ale przede wszystkim dobrej zabawy w atmosferze fair play. VAMOS!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s