Cztery dni do startu (aktualizacja)

Do startu pierwszej kolejki ligowej pozostało już tylko kilka dni więc czas na małe podsumowanie.

UWAGA! Na chwilę obecną wszystkie kolejne zgłoszenia uczestnictwa w Lidze przyjmowane będą jedynie na listę rezerwową. W przypadku nieplanowanego wycofania się którejkolwiek z osób przed rozpoczęciem rozgrywek, na jej miejsce automatycznie wskoczy pierwsza osoba z listy rezerwowej.

Aż 40 zawodników z Jeleniej Góry i okolic potwierdziło swój udział w I edycji Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego co skutkuje podzieleniem rozgrywek na dwie rundy grupowe. W pierwszej rundzie w drodze losowania utworzonych zostanie pięć ośmioosobowych grup (A, B, C, D, E), a mecze będą rozgrywane systemem „każdy z każdym”.

Po zakończeniu pierwszej rundy, wszyscy zawodnicy z miejsc 1-2, 3-4, 5-6 i 7-8 przy zachowaniu swoich dotychczas zdobytych punktów utworzą nowe dziesięcioosobowe grupy, które zostaną nazwane odpowiednio I Liga, II Liga, III Liga i IV Liga. Mecze w nowo utworzonych ligach będą również rozgrywane systemem „każdy z każdym” co zagwarantuje każdemu uczestnikowi rozegranie dokładnie szesnastu spotkań.

Zwycięzcą Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego w Jeleniej Górze w sezonie 2015 zostanie zawodnik, który zgromadzi najwięcej punktów w rozgrywkach I Ligi. Zwycięzcy II Ligi, III Ligi i IV Ligi również zostaną nagrodzeni pucharami za zwycięstwa w rozgrywkach poszczególnych lig. Klasyfikacja końcowa uczestników rozgrywek ligowych w sezonie 2015 będzie miała decydujący wpływ na rozstawienie zawodników w sezonie 2016.

Dodatkowo, do Regulaminu Ligi wprowadzamy jedną małą adnotację: „Każdy z zawodników może dwukrotnie rozegrać swoje spotkanie awansem, jednak jedynie w przypadku wyrażenia na to zgody swojego przeciwnika”.

Jednocześnie przypominamy wszystkim o uiszczeniu opłaty wpisowej w terminie do 30 kwietnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s